بهترین منابع جمع بندی کنکور 1401

هانیه خوش مرام یکشنبه 19 دی 1400 - 18:57
بهترین منابع جمع بندی کنکور 1401

بروز شده در تاریخ 1400/10/19


⇐هر زمان که اسم دوران جمع بندی کنکور به میان میاد ، در کنار اصول جمع بندی دروس همیشه بحث منابع هم جز مهمترین پرسش داوطلبان کنکور بوده و هست 

جمع بندی مطالب درسی می تونه شما رو نسبت به رقاباتون تو این ماراتن بزرگ خیلی جلو ببره و نقاط ضعف و قوتتون رو مشخص کرده تا بتونین با برطرف کردن ایراداتتون برای افزایش درصداتون تو کنکور تلاش کنین . از دست دادن و یا کوتاهی کردن تو این دوره اشتباهه و کیفیت و کمیت تلاشی که تو این دوره برای جمع بندی نهاییه درساتون انجام میدین خیلی مهمه و می تونه نتیجه خیلی خوبی رو براتون رقم بزنه .

دوران جمع بندی و منابعی که تو این دوره استفاده میشه تاثیر گذاریه زیادی تو نتیجه کنکور سراسری برای همه داوطلبا داره . برای همین تو این مقاله درباره بهترین منابع جمع بندی کنکور سراسری توضیح دادیم . پس تا آخر این مقاله همراهمون باشین تا با توجه به شرایطتون بهترین منابع رو انتخاب کنین .

تو کنکور سراسری با دو دسته داوطلب مواجه می شیم دسته اول اونایی هستن که خیلی خوب خوندن و اکثر مطالب رو تموم کردن و از همون اول بحث خلاصه نویسی مطالب رو جدی گرفتن و مباحثی که می خوندن رو خلاصه نویسی می کردن و الان یک جزوه تقریبا کامل از همه مطالبی که برای کنکور خوندن دارن . دسته دوم داوطلبایی هستن که به هر دلیلی کوتاهی کردن و تازه وارد این رقابت نفس گیر شدن .

همه داوطلبان یک سری نگرانیا بابت کنکور سراسری دارن که با نزدیک شدن به زمان برگزاری آزمون اصلی ترین دغدغه داوطلبا حجم زیاده مطالبه . دانش آموزایی که مطالب درسی رو تموم کردن ترس از فراموشی دارن و به همین دلیل می خوان که مطالب رو دوباره مرور کنن و از طرفی حجم زیاد مطالب باعث میشه که سراغ منابع اصلی نرن و دنبال یه منابعی برای جمع بندی و مرور سریع مطالب باشن . دانش آموزایی که دیرتر شروع کرده چون تایم کمتری برای یادگیری مطالب دارن پس نمی رسن همه مطالب رو بخونن و تصمیم دارن مطالب رو به طور خلاصه خونده و راندمان کارشون رو بالا ببرن .

اینجاست که بحث جمع بندی دروس میاد وسط یعنی این که هر دو دسته داوطلبا ترجیح میدن به جای مطالعه دوباره منابع درسیشون بیان با خوندن خلاصه ها و جمع بندی نکات مهم توی بازه زمانی کمتر نتیجه بهتری رو بدست بیارن که یه امر کاملا منطقیه . همواره بسیاری از داوطلبان به دنبال تحقیق در مورد برترین منابع جمع بندی بوده و هر روز سوالات زیادی در این باره پرسیده می‌شود.

ویژگی های بهترین منابع جمع بندی کنکور چیست؟

⇐ بهترین منابع جمع بندی کنکور منابعی هستند که ویژگی های خاص و منحصربه فردی داشته باشند و از این جهت به راحتی پاسخگوی نیازهای داوطلب باشند.  

از میان این ویژگی های مهم می توان از کامل و جامع ترین بودن آن ها یاد کرد که الزاماً باید تمامی مطالب و محتوای درسی را به طور کامل پوشش دهند و موردی در این میان جا نماند.

ویژگی دیگر، وجود تست هایی جامع و کامل حال چه تست های تألیفی و چه سؤالات مطرح شده در کنکورهای سال گذشته در این منابع است.

تست هایی همراه با پاسخنامه تشریحی و کامل که تمامی نکات و جزئیات هر سؤال در آن توضیح داده شده باشد.

از طرف دیگر، تمامی مطالب مندرج در بهترین منابع جمع بندی کنکور الزاماً باید بیانی شیوا داشته باشند تا بدین ترتیب شما دوست عزیز داوطلب مشکلی از بابت درک و فهم آن ها نداشته باشند.


↵ توجه داشته باشید که بهترین و اولین منبع برای جمع بندی ، مرور خلاصه‌ها و یاداشت برداری‌هایی است که نوشتید.همیشه این رو در نظر بگیرید که بهترین منبع برای جمع بندی،دست نوشته ها،خلاصه نویسی،حاشیه نویسی و خط کشی های خودتون هست که در طول سال انجام دادید اما خوب بعضی از بچه ها هستن که در طول سال یا مطالعه خوبی نداشتن و یا اینکه خلاصه ای ننوشتن،برای این دسته از بچه ها استفاده از منابع جمع بندی موجود توصیه میشه که در ادامه به بررسی این کتاب ها می پردازیم:

کتاب های جمع بندی به سه دسته تقسیم میشوند :

1. کتاب های جمع بندی تفکیکی دروس 

2. کتاب های جمع بندی آزمونی 

3. کتاب های شبیه ساز کنکور دوره های قبل


 توجه مهم : 

 قبل از شروع تحلیل هریک از این سری کتاب های این نکته یادآور میشود که مطالب موجود در این مقاله و کتاب های معرفی شده با توجه به استاندارد کلی در رابطه با کتاب ها هست اماباتوجه به سطح تحصیلی هریک از دانش آموزان ممکن است متغیر باشد .پس قبل از انتخاب کتاب حتما شناخت درستی از سطح تحصیلی خود و میزان زمان مطالعه تا کنکور داشته باشید.


در ابتدا به بررسی کتاب های جمع بندی به صورت تفکیکی درس ها می پردازیم:

⇐ این کتاب ها مباحث کامل سه سال رو به صورت خلاصه و نکته برداری شده دارا هستند و برای کسانی که در طول سال خلاصه نویسی و نکته برداری نکرده اند بسیار مناسب میباشد. اما برای کسانی که به دنبال کتابی برای تست های متنوع تر و تعداد بیشتر برای جمع بندی هستند توصیه نمیشود زیرا هویت این کتاب ها خلاصه نویسی هست و نه تست زنی .

بهترین کتاب های جمع بندی تفکیکی زیست شناسی 

جمع بندی زیست مهروماه 

جمع بندی زیست خیلی سبز

بهترین کتاب های جمع بندی تفکیکی ریاضی تجربی 

جمع بندی ریاضیات تجربی مهروماه 

جمع بندی ریاضی تجربی خیلی سبز 

بهترین کتاب های جمع بندی تفکیکی فیزیک 

جمع بندی فیزیک مهروماه (چاپ جدید منتشر نشده است) 

جمع بندی فیزیک خیلی سبز (چاپ جدید منتشر نشده است) 

بهترین کتاب های جمع بندی شیمی 

جمع بندی شیمی مهروماه (چاپ جدید منتشر نشده است) 

جمع بندی شیمی خیلی سبز (چاپ جدید منتشر نشده است) 

بهترین کتاب های جمع بندی حسابان و ریاضی پایه

به زودی 

 1. بهترین کتاب های جمع بندی گسسته و آمار و احتمال

به زودی 

بهترین کتاب های جمع بندی هندسه

به زودی 

برای مشاهده و خرید کتاب های جمع بندی میتوانید از طریق لینک زیر اقدام کنید 

https://ketabbist.com/book-komak-drsi/jame/jam-bandi

کتاب های جمع بندی به صورت آزمونی :

این دسته از کتاب ها برای کسانی که میخواهند دروس را به صورت آزمونی تست زنی کنند مناسب است
این کتاب ها جهت آماده‌سازی بیشتر دانش‌آموزان در تعطیلات عید یا بعد از آن،بصورت آزمون‌های مبحثی هست به این صورت که دانش‌آموز بخش به بخش کتاب درسی را مطالعه می‌کند و سپس باید در آزمون مربوطه شرکت کرده و سوالات تستی را پاسخ دهد.از ویژگی های این کتاب ها درسنامه‌های کوتاه و تست‌های تالیفی و کنکوری است که یک منبع قابل اطمینان جهت آماده‌سازی دانش‌آموزان برای شرکت در آزمون سراسری تهیه شده است .کتاب های موج آزمون نشر الگو و فصل آزمون خیلی سبز از این قبیل کتابند 

برای مشاهده و خرید کتاب های جمع بندی میتوانید از طریق لینک زیر اقدام کنید 

https://ketabbist.com/book-komak-drsi/jame/jam-bandi

کتاب های شبیه ساز کنکور دوره های قبل

این کتاب هابه دلیل مطابقت کامل با کنکور از نظر چینش سوالات ،تعداد سوالات و... برای همه داوطلبان کنکور توصیه میشود 

ویژگی‌های مهم این کتاب ها عبارت‌اند از: ۱. ترتیب و تعداد سؤالات دقیقاً مثل دفترچه‌ی سؤال کنکور است. ۲. سطح دشواری سؤالات مشابه کنکور است. ۳. این شباهت در مورد تک تک سؤالات صدق می‌کند؛ مثل بلندی صورت سؤال، صفحه‌ی کتاب درسی، گزینه‌های هر سؤال و ...

با توجه به اینکه در سال های اخیر نظام آموزشی تغییر یافت دفترچه سال های اخیر کنکور که نظام قدیم بودند سوالاتشان به صورت کامل شبیه سازی شده است و طبق نظام آموزشی جدید تغییر یافته است  ۴. کتاب دارای پاسخ‌‌‌نامه‌ی کلیدی و تشریحی است 

همچنین دو نوع مختلف از این شبیه ساز ها وجود دارد که به صورت کتاب و پک دفترچه ای هستند

کتاب های دور دنیا گاج و زرد قلم چی 

پک های کنکوریوم و چند کنکور خیلی سبز 

برای مشاهده و خرید کتاب های جمع بندی میتوانید از طریق لینک زیر اقدام کنید 

https://ketabbist.com/book-komak-drsi/jame/jam-bandi

نظرات
  ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد